Produkty dobre dla cery

Produkty dobre dla cery
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

moda (22)Promienna cera to marzenie każdej kobiety. Zazwyczaj takie marzenia kończą, gdy posiadamy cały arsenał kremów, balsamów, olejków, które niekoniecznie dają taki efekt jakiego oczekiwałyśmy. Warto jednak pomyśleć o produktach, które można włączyć do diety i dzięki temu cieszyć się zdrowym wyglądem cery.
Awokado to prawdziwa bomba, jeżeli spojrzeć na nie pod względem witamin. Oprócz wielu witamin z różnych grup awokado zawiera wapń, fosfor i lecytynę. Awokado jest bardzo dobrym źródłem witaminy E, która neutralizuje wolne rodniki. To ona w tym przypadku jest najcenniejsza. Młode organizmy potrafią regenerować jej ubytki same, ale z wiekiem tracą tą zdolność i konieczne jest jej uzupełnianie.
Pestki dyni bogate w cynki są również bardzo dobre dla organizmu. Dla cery tłustej przyniosą ulgę, ponieważ oczyszczą zatkane pory, a przy cerze trądzikowej złagodzą objawy trądziku.
Marchew od lat polecana jest osobom, które chcą uzyskać piękną opaleniznę i mieć równomierny koloryt skóry. Jest to zasługa beta-karotenu zawartego w tym warzywie. Oprócz przyczyniania się do brązowej opalenizny marchew działa od wewnątrz, zwiększając produkcję kolagenu niezbędnego do prawidłowej elastyczności skóry.

Zobacz także pozostałe artykuły:

About the author